Xiaomi çoğu cihazı için 5G Desteği verecek

Cep telefonu sektörünün öncülerinden olan XIAOMI Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği konferansta 250 EURO üzeri tüm XIAOMI telefonlarında 5G Teknolojisinin aktif olarak kullanılacağını duyurdu.

Guangzhou kentinde düzenlenen Çin Mobil Küresel Ortak Konferansı’nda konuşan Xiaomi CEO’su Lei Jun, Önümüzdeki yıl tanıtılacak , tanıtılması planlanan 250 EURO üzeri her XIAOMI cep telefonunda 5G Desteği sağlanacağını taahhüt etti .

Cep telefonu ARGE pazarında HUAWEI nin arkasında kalan ve satışları geçtiğimiz seneye göre bir hayli düşen XIAOMI yapacağı bu adımla HUAWEI nin teknolojilerini yakalamayı ve rakibiyle birlikte tekrardan pazara hızlı bir giriş yapmayı planlıyor .

Bizim naçizane yorumumuz , XIAOMI ve HUAWEI , ÇİN Firması , ABD ve ÇİN arasındaki ticaret savaşı duraklamış gibi gözükse de tekrar başlamayacağının herhangi bir garantisi ne yazık ki yok . Teknoloji geliştirme olarak ve işletim sistemi olarak ÇİN firmaları ne yazık ki hala Android ve Google gibi amerikan üreticilere bağlılar . Bu ihtimalleri de gözden geçirmenizde fayda var .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir