P smart 2019 Alınır mı ?

Geçtiğimiz ocak ayında Fiyat performans ürünü olarak piyasaya sürülen P smart 2019 Cep telefonu 1700 TL’ye alınır mı alınmaz mı ?, yazımızda genel olarak kabataslak bir inceleme yaparak Deneyimlerimizi siz değerli okurlarımızla paylaşmak istedik.

Orta Segment cihazlar arasında gayet güzel bir fiyatlandırması olan P SMART 2019 Cihazımızın işlemcisi öncelikle Kirin 710 Aynı markada Orta üst segment Aralığında olan Mate 20 lite telefon ile aynı işlemciyi kullandığını belirterek incelememize başlayalım . Ram olarak 3 GB güzel bir ram cihazımızda mevcut , günlük kullanım ve oyun kullanımlarında yeterli bir ram kapasitesi cihazımızda mevcut Menü geçişlerinde herhangi bir kasma donma gibi bir sorunla karşılaşmadık . Art arda açılan uygulamalarda herhangi bir aksaklığa yol açmadı yani aktif sosyal medya , Spotify kullanımlarında da herhangi bir sorun yaşamayacağımız buradan belli oluyor .

Oyun performansı kısmına Baktığımızda Öncelikle grafik işlemci olarak MaliG51 Chipsetini kullandığını görüyoruz . Pubg , mobil legend gibi oyunlarda Aktif olarak test ettiğimizde diğer muadil cihazlara göre biraz daha ısındığını gördük , Ek olarak Oyunlarda orta ayarlarda gayet akıcı bir performans sağladığını rahatlıkla söyleyebiliriz . Ara ara oyun atar sosyal medyada takılır diyorsanız bu fiyat aralığında HUAWEI tarafında rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir model , İşlemci Tarafında en yakın muadili Mate 20 lite ile minimum 500 TL Gibi bir fiyat farkı olduğunuda iletmiş olalım .

Malzeme olarak bakıldığında FHD+ Bir panel kullanıldığını görüyoruz parlaklık ve güneş altında netliği gayet yeterli ve kullanışlı . Panel üzerinde Damla çentikli bir adet 8 MP AI Selfie kamerasına yer verilmiş , AI Kamera ile yapay zeka bulunulan ortama ve ışığa göre görüntü ayarlarını otomatik sağlıyor . 8 MP düşük bir kamera değeri gibi gözüksede yapay zeka Gayet yeterli performans sağlıyor . Ön kameramızın Diyafram açıklığı F2.0 .

Arka kamera tarafına baktığımızda ise 13 MP Ana kameramızı ve 2 MP Bokeh derinlik efekti için kullanılan 2. kameramızı görüntülüyoruz arka kameramızda yapay zeka özelliğini görüyoruz , yine yaptığınız çekimlerde otomatik ayarlamalar ile en kaliteli görüntüyü almanıza yardımcı oluyor ama bir konuyuda eklememiz gerekliyor AI Moduna geçiş yaptığımızda yalnızca 8 MP çözünürlükle fotoğraf çekimi yapabiliyoruz bu büyük bir eksikmi bize kalırsa değil . Sosyal paylaşımlar için yeterli ve tatmin edici fotoğraflar çıkardığını gayet net söyleyebiliriz. Arka ana kameramız F 1.8 Diyafram açıklığı ile gayet tatmin edici sonuçları bize veriyor , 2. kameramız ise F 2.0 Diyafram açıklığına sahip .

Ufak bir yorumumuz var mevcuttaki dolar kurumuzda P smart modelinin ilk versiyonuna baktığımızda fiyat etiketinin minimum 1400 TL bandında düştüğünü görüyoruz 1700 TL’ye alınabilecek bir telefon ve tasarım olarak 2019 Gayet şık ve zarif duruyor .

Hafıza kısmına baktığımızda 3264 GB Hafızasının mevcut olduğunu görüyoruz , Resmi huawei turkiye garantili ürünlerde yalnızca 64 GB sürümünün olduğunu söyleyelim . Günümüzde 64 GB Hafızanın gayet yeterli olduğunu söyleyebiliriz . 256 GB’a kadar hafıza kartı desteğide mevcut .

Bu telefonu iş için kullanıyorsanız tam size göre diyebiliriz çift sim kart desteği ile şirket ve kişisel hattınızı aktif olarak kullanabiliyorsunuz aslında HUAWEI tarafından beklenen bir durumdu bu , yeni çıkan bir çok modeline çift sim kart desteğini sunmaya başladı ve bu modelde dual sim olması gayet iş görür olmasına olanak sağlıyor .

Kasanın plastik malzemeden üretildiğini belirtelim ,P Smart ilk sürümde olduğundan biraz farklı olarak plastik bir malzemeye kaplama yapıldığını görüyoruz , yapılan kaplamanın Parmak izi bırakması da ürünün dez avantajlarından biri ürünü kılıfla birlikte kullanmanızı öneririz.

Gelelim şimdi asıl konuya 1700 TL Bandında bu telefon alınır mı ?

Bu sorunun aslında 2 cevabı var , Bu sizin tercihinize bağlı .

Eğer kamera sizin için kritik önem taşıyorsa Mate 20 lite modeline bakmanızı öneririz fakat arasında 500 TL gibi bir fiyat farkı olduğunuda belirtmiş olalım

Eğer kamera benim için tatmin edici diyorsanız , oyun , iş , sosyal medya günlük kullanımda gayet yeterli bir telefon olduğunu ve her türlü işinizin altından rahatlıkla kalkabileceğini söyleyebiliriz 1700 TL bandında alınabilir bi telefon .

Mutlu haftalar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir