Huawei P50 Serisi Bomba gibi geliyor

Selamlar ,

Huawei serisini uzun süredir takip ediyoruz Android lisans fesihleri ile Mate 30 ve P40 serisinde sorun yaşayan ve Türkiye’de oldukça kullanıcı kaybeden Huawei sektörde kendini çığır açmaya devam ediyor. Kamera focus öncülerinden olan Huawei Yeni P50 Serisinin kamerasıyla Editörlerden Tam not almaya devam ediyor.

DXOMark inceleme sonucunda oldukça yüksek puanlara ulaşan P50 Pro modelinin kamera özellikleri Arka kamerası 50+40+64 Mp Arka kamera ve 13 Mp Ön kamera özelliklerini cihazda bulundurmaktadır. Editörlerin incelemesi sonucunda otomatik odaklanma ve zoom konularında tam not ile sınıfında büyük başarıya ulaşmıştır.

Tasarım olarak Sınıfında çığır açıyor .

Kamera sayılarının ve özelliklerinin artmasıyla birlikte tasarımlarda bozulmalar ve nahoş görüntüler ortaya çıkmaktaydı 2 lens görünümlü toplam 4 kamera oldukça klas bir görüntüye sahip malzeme kalitesi olarak Pronun gördüğümüz kadarıyla arka kapağın Cam olduğu ve kasanın aliminyum olduğunu tahmin ediyoruz .

P50 Serisinde Google olacak mı ?

Google lisansı için herhangi bir olumlu açıklama bulunmamakla birlikte ürün Lansman öncesi bilgilerinin sızdırılması nedeniyle bizce google hizmetlerinin yine cihazlarda olmayacağını düşünmekteyiz.

Türkiye satış fiyatı ne olacak ?

8 GB RAM + 128 GB = 695 Dolar
8 GB RAM + 256 GB = 772 Dolar
8 GB RAM + 128 GB = 926 Dolar
8 GB RAM + 256 GB = 1004 Dolar
8 GB RAM + 512 GB = 1159 Dolar
12 GB RAM + 512 GB = 1236 Dolar
12 GB RAM + 512 GB= 1313 Dolar

Yurtdışı satış fiyatlarının üzerine ortalama en düşük 300 en yüksek 600 dolar kadar ilave komisyon ve vergi yükü bineceğini tahmin etmekteyiz.

P50 Serisinde Kirin işlemci kullanılmayacak mı ?

Şu an lansman öncesi duyulduğu kadarıyla sürüm sürüm farklılık gösterecek kimi cihaz Kirin 9000 Kullanacak kimisi snapdragonun kendini kanıtlamış işlemcilerini kullanacak. Bu bir dez avantaj mı bize kalırsa Huawei Kirin mimarisiyle oldukça başarılı bir ivme yakalamışken Snapdragonu işin içine sokması birazcık tatsız olmuş. Kirin Mimarisi daha önceki cihazlarında ” Y7 Y6 Serisi ” çıkarılıp Mediatek ve Snapdragon Qualcomm işlemcileri kullanıldığında ciddi performans kayıpları ve cihazlarda akıcılık sorunları yaratmış F/P ürünlerinde ciddi bir kullanıcı kaybı yaşamıştır.

Önümüzdeki günlerde Lansmanı yapılacak P50 Serisini yakından takip ediyor olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir