Huawei P40 Serisinden Haber var !

Sıkça araştırılan ve merak edilen Huawei P40 Serisi cihazların çıkış tarihi ile alakalı gelişme var .

Kaynaklara Göre HUAWEI P40 serisi cep telefonları tahminlerden daha erken bir tarihte satışa sunulacak gibi gözüküyor . Şubat ayında yapılacak MWC 2020 ( Mobil dünya konferansı ) Konferansından hemen sonra kullanıcı ile buluşacağı söylentiler arasında .

Android lisansı alacak mı ?

Bildiğiniz üzere Çin ve ABD arasındaki gerginlik sonucu Google android için artık Huawei’ye yeni android lisansları satmayacağını bildirmişti . Bunun ardından karşımıza ilk Android lisansı olmayan model Mate 30 serisi çıkmıştı . Tahminlerimizde yanılmaz isek Mate 30‘da olduğu gibi P40 serisindede android olmayacağına kesin gözüyle bakıyoruz .

Android olmadan yeni modellerin Global dünya ve avrupa pazarında başarıya ulaşması biraz zor olacak gibi görünüyor . Kendi işletim sistemini geliştirmeye devam eden HUAWEI , Lisanssız androidli cihazları içinde bir app market geliştirmeye devam ediyor .

HUAWEI P40’ın özellikleri

Huawei markasının başarısını sağlayan serilerden biri olan P serisi , P40 Modeliylede ihtişamlı ve performanslı gözüküyor . İçerisindeki işlemci yine ARM tasarımlı Kirin 990/5G modeli olacak gibi görünüyor . Ekran boyutu 6.67 QHD + HDR Amoled olacağı söyleniyor . Cihazımızın üzerindeki perıscope kamera lensi sayesinde bozulma olmadan 10X optik zoom’a kadar destekleyecek . Her modelde olduğu gibi hızlı şarj desteği olacak modelimizde 40W Hızlı şarj olacağı ve şarj girişinin TYPEC olacağını da siz değerli kullanıcılarımıza aktaralım .

Fiyat hakkında net bir açıklama henüz mevcut değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir