Huawei MATE 20 Lite root ( Güncel sürüm ) 03.09.2019

Huawei MATE 20 Lite cihazlarınızda , yetki erişimi gerektiren durumlarda yazılımsal oynamalara ihtiyaç duyduğunuz durumlarda ROOT işlemi uygulamanız gerekmektedir . MATE 20 Lite cihazınızı rootlamak için tüm gerekenleri konumuzda bulabilirsiniz .

Öncelikle TWRP Yüklemeden ve İşlemlere başlamadan hemen önce bir hatırlatma yapalım , Bu işlemi uygulamanız için BOOTLOADER kilidini açmanız gerekmektedir . Yakında sitemizde MATE 20 LITE modeli için Bootloader kilidini açma konusunu paylaşacağız . Takipte kalın

İlk işlem TWRP Yükleme

Öncelikle aşağıdaki bağlantılardan adb driver dosyasını indirelim , daha sonra içerisindekileri masaüstüne klasöre çıkartalım aşağıdaki bağlantılardan TWRP Kirin dosyasını indirerek ismini recovery.img olarak değiştirelim ve adb driver’in kurulu olduğu klasöre atalım . Telefonunuzu tamamen kapatıp fastbood mod’a alalım , SES KISMA + Power tuşuna 10 saniye basılı tutalım ve daha sonrasında data kablomuzu bilgisayarımızdan cihazımıza bağlayalım . TWRP Root klasörünün içinde CMD komutunu çalıştıralım , Önce ekrana ” fastboot devices ” kodunu yazalım , sonrasında karşımıza cihazımızın bilgileri ulaşırsa işlemimize devam edelim . Sonrasında yine aynı CMD komutumuzun olduğu pencereye ” fastboot flash recovery recovery.img ” kodunu yazalım , ve TWRP recovery dosyamız cihazımıza aktarılmış olacaktır .

İkinci aşama Root kurulumu

Aşağıdaki linklerden Root dosyasını indirerek telefonun hafızasına direkt atın , daha sonra telefonunuzu kapatıp SES YÜKSELTME + GÜÇ Tuşuna basılı tutarak Recovery mod’da açın TWRP Menüsünden YÜKLE ( INSTALL ) kısmından Magisk dosyasını seçerek kurulum yapınız , yükleme tamamlandıktan sonra cihazınızı tekrar başlatınız İşlem tamamlanmıştır .

Önemli NOT : Root işlemi servis hizmeti ve kapsamı devam eden cihazlarda garanti durumunu etkilemektedir bunu göze alarak işlem yapmanızı öneriyoruz .

İndirme linkleri

ADB Driver dosyası
Twrp kirin
Magi.sk Root files mate 20 lite

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir