Honor 8C Detaylı inceleme (Efsane Telefon )

Merhabalar Değerli okuyucular ,

İnceleme makalemize başlamadan önce bilgilendirme yapmak istiyoruz , Kutu açılımı ve performans , Donanım testleri Youtube kanalımızda 26.01.2020 00:00’da Yayınlanacak Buraya Tıklayarak youtube kanalımıza gidebilir ve Abone olabilirsiniz .

İncelememiz Son kullanıcı gözünden olacak teknik detayla girmeden siz değerli kullanıcılar cihazı ilk elinize aldığınızda neler yaşayacaksanız aynı tecrübelerimizi aktaracağız .

Kutu İçeriği

Öncelikle kutuyu ilk aldığımızda gayet şık zarif olduğu aşikardı 1090 TL gibi bir fiyatla satılan bir kutudan daha zarif olduğu belliydi . Kutuyu ilk açtığımızda telefon kutunun en üst kısmından çıkıyor ve burada bir poşete sarılı halde geliyor şunu belirtmeden geçemeyeceğiz kaliteli bir poşet yerine standart basit plastik malzeme kullanılmış biraz daha elit bir hava verilebilirdi cihazımızı kutudan çıkarttıktan hemen sonra altında garanti kitapçıklarının olduğu bir kutu daha buluyoruz burada Huawei , Honor markasının bize şık bir süprizi var Çoğunlukla görmeye alışık olduğumuz zarif bir silikon kılıf . Ufak kutuyu kaldırdıktan sonra kutunun alt kısmıda 5V 2A bir adaptör ve bir adet standart Luna çıkışlı şarj kablosu görüyoruz . Honor çoğu fiyat performans ürününde ne yazık ki kulaklık göremiyoruz bu modelde bizi şaşırtmıyor ve evet 10 liralık bir kulaklık dahi kutu içeriğinde yok bu ciddi bir puan kaybı .

Malzeme kalitesi ve kasa

Dışarıdan bakıldığında gayet şık duran cihazımız Ekranında bir adet flaş , ahize ve kamera bulunan geniş çentiğe sahip , ekranın ortasına inen kalın bir şerit gibi çentik yerine düz ekran konabilirdi fakat yinede ürün ön kısımdan bakıldığında gayet şık , ekran üzerinde de yapışık halde bir adet ekran koruyucu var yine şık bir hareket yine honor diyoruz . yan kısımlara baktığımızda sağ kısımda ses kısma açma ve açma kapama tuşlarını görüyoruz alt kısımda bir hoparlör bir mikrofon ve şarj girişimiz mevcut üst kısıma baktığımızda ise 3.5 mm Kulaklık girişi ve bir adet hoparlöre geçtiğimizde konuşmamız için mikrofon bulunuyor . Arka kapağa baktığımızda ise 2 adet kamera sol üst kısma konumlandırılmış altında bir adet flaşımız onun altında da AI Camera yani Yapay zeka destekli kameraya sahip olduğunu gösteren bir yazı gözümüze çarpıyor . ürünün arka orta kısmında parmak izi okuyucumuz var bu fiyat aralığına göre parmak izi okuyucu olması ciddi bir avantaj . Ürünümüzün kasasının da plastik olduğunu söylemeden geçmeyelim gayet şık olan kasamız elden kayacak gibi bir his bırakıyor kılıfla kullanıldığı sürece herhangi bir sorun yaratacağını sanmıyoruz .

İlk açılış ve kurulumlar

Ürünü ilk açıp kurduğumuzda karşımıza EMUI ana sayfamız geliyor , google servisleri kurulu halde gelen cihazımız Play storede bize ufak tefek pürüzler yaşattı ki bu gayet standart bir durum toplu yükleme yapmaya çalıştığımızda play store 1 2 kez kendini kapattı daha sonradan stabil hale tekrar döndü şuanki kurulumlarda herhangi bir sorun görünmüyor . 4.5G desteği ciddi anlamda bize hız kazandırıyor Xiaomi MI9 se kullanıcısı olarak söylüyorum hemen hemen 4.5G İndirme hızları Honor 8C ile aynı Kurulumu yaptığımıza göre performans testlerimiz ile devam edelim

Performans testleri

Performans testleri için standart uygulamaların yanı sıra bir kaç tane oyun yükleyerek oynayışlarını test ettik . Honor 8C ürünümüze Mobile legend , bankacılık uygulamaları , Sosyal medya uygulamaları , Müzik , Dizi uygulamalarını yükledik telefon arayüzünde herhangi bir donma kasma yavaşlama görmedik . Mobile legend oyununa girdiğimizde ise performansı beklentimizin üzerindeydi , En az kullanmış olduğum Xiaomi MI9 se kadar performanslı olan Honor 8C bizi inanılmaz şaşırttı 1090 TL gibi bir fiyat etiketindeki cihaz için çok güzel işler başardığı söylenebilir .

Batarya , Şarj süreleri

Ürünümüzü 1 gün boyunca standart olarak kullandık , Sabah 9’dan Akşam 6’ya kadar Oyun harici sosyal medya uygulamaları mesajlaşma ufak müzik dinlemeler video izlemeler bluetooth bağlantıları sonucunda %30 Gibi komik bir şarj düşmesi görüldü Cidden bu performansın bizi şaşırttığını söylemeden geçemeyeceğim . Ürünü çok yormadık fakat güzel bir değerle günü çıkardı . 4000 mAh Bataryasının hakkını verdiğini söyleyelim . Şarj dolma süresini dakika bazında hesapladık , 15 Dakikada %18 Gibi bir sonuç verdi bize buda fena bir sonuç sayılmaz .

Değerlendirme

Fiyat olarak baktığımızda alınabilir ve kullanılabilir cihaz olduğu aşikar muadillerine baktığımızda bir çok özelliğin olmadığı kısıldığı performans sız cihazlar görmekteyiz fakat bu cihaz fiyatına nazaran bizi oldukça şaşırttı Honor markasının F/P olarak böyle ürünler çıkarttığını tahmin etmiyorduk .

Makalemizi okuduğunuz için teşekkürler , Mutlu günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir