BTK yasaklanan telefonları Açıkladı ( İçinde Xiaomi’de var )

Bilgi teknoloji ve iletişim kurumu Geçtiğimiz günlerde yaptığı piyasa araştırmasını neticelendirdi ve şok bir karar alınarak 11 Telefonun güvensiz olduğu ve piyasadan toplatılması hükmüne vardı . Yasaklanan 11 telefonların arasında Xiaomi MI5S’de bulunuyor , Bunların yanı sıra Türk malı ibaresi ile karşımıza Çıkan KAAN firmasına ait N1 Modelide piyasadan toplatılacak .

İşte BTK’nın açıkaması ,

Kurumumuz tarafından 4703 Sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanun, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu, Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanları Yönetmeliği ile Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanlarının Piyasa Gözetimi ve Denetimine Dair Yönetmelik ve ilgili mevzuat çerçevesinde yürütülen Piyasa Gözetimi ve Denetimi (PGD) faaliyetleri sonucunda; aşağıda yer alan listede sayılan üreticilere ait olan ve aynı listede türü/markası/modeli belirtilen ürünlerin güvensiz olduğu tespit edilmiştir.Güvensiz olduğu tespit edilen bu ürünlerin piyasaya arzı yasaklanmış olup, piyasada bulunan ürünlerin toplatılmasına karar verilmiştir.

Yasaklanan telefonların Listesi

Böyle bir listeye Xiaomi gibi büyük bir firmanında dahil olması akıllara Xiaomi Cihazlar tehlikeli mi sorusunu getiriyor . Cihazların toplatılması ile ilgili servis merkezlerinden bilgi alabileceğiniz de ekleniyor .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir